Grandbetting Çin Pokeri Nasıl Oynanır?

Grandbetting Çin pokeri

Grandbetting Çin pokeri, platformun “oyunlar” kategorisinde yer almaktadır ve en güncel oyun seçeneklerinden biridir. Poker oyununun en ilginç türlerinden biri olan Çin pokeri ilk olarak İskandinavya’da ortaya çıkmıştır. Günümüzde Las Vegas’ın en popüler oyunları arasına girmeyi başaran bu oyun, kısa zaman içerisinde canlı casino sitelerinin de en fazla ilgi çeken oyunlarından biri olabilir!

Grandbetting Çin Pokeri Oyunu ve Kuralları

Çin pokeri değişik varyasyonlara sahip bir oyundur. Bunlar arasında en bilineni “Pineapple”, yani Türkçe adıyla “Ananas” dır. Bu oyunda en önemli unsurlar hız ve şans faktörüdür. Standart olarak 8 tur yerine 4 tur oynanır. Pineapple oldukça heyecan verici bir oyun ve bu nedenle oyuna yeni başlayanlar arasında hızla popüler bir hale geliyor. Oyun turu başladığında her oyuncuya üçer adet kapalı kart dağıtılır ve bunlar arasından 2 kartı seçmeniz istenir. Üçüncü kart ise, oyunun 4 tur olması sebebiyle dışarıda kalır.

Çin Pokeri Kuralları

Maksimum 4 oyuncu arasında oynanabilen Çin pokeri, 13 adet kartın en fazla 3 kombinasyonu ile en iyi eli oluşturma mantığı üzerine kurulu olan bir oyundur. Yani kombinasyonlar arasında en güçlü ele sahip olmanız gerekir. Her oyun turu başlarken oyuncular 3 kart alır ve daha sonra 5 tane de açık kart alınır. Her dağıtım yapıldığında yine 3’er tane daha kapalı kart olur. Bu kartlar arasından ikisini seçmeniz gerekir ve üçüncü kart ise açılmadan masaya bırakılır.

Çin Pokeri’nde Puanlama Nasıl Yapılır?

El sonu geldiğinde, oyuncuların elleri birbiriyle karşılaştırılır ve böylece puanlar sayılır. Her bir kombinasyon “çift” olacak şekilde kontrol edilir. Ölü olarak kabul edilen eller ise “sıfır” puan alır. Aslında Çin pokeri oyunu, iki tür puanlama sisteminin olduğu bir oyundur. Bunlardan ilki klasik puanlama ve ikincisi de Amerikan puanlama sistemidir! Klasik puanlama Çin Pokeri’nin standart versiyonu için, Amerikan puanlama ise Pineapple versiyonu için geçerlidir.

Bu oyunla ilgili daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak isterseniz Grandbetting canlı yardım hattına bağlanabilir ve destek ekibiyle iletişim kurabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın